It’s been one year and 12 days

As some of you might have already noticed, I’m back in Spain. Ettevaatust! Järgmine jutt venib pikale ning lugeda seda omal vastutusel, sest Inks ei oska asju lühidalt rääkida ning on vaja siiski kirjutada ju KÕIGEST. Kes on siia sattunud teisel eesmärgil ja lugeda ei viitsi, siis võite väga julgelt kerida kohe lõppu ning ma luban, et ma võtan kõik ühe lausega kokku. Alustame siis algusest.

Reis sai alguse kell 2:05, kui väljus buss Riia lennujaama poole. Lennujaama jõudsin veidi enne kella 6 hommikul. 5:53 tegin oma check-ini iseteenindusputkas ära (another first for me) ja täitsa mugav oli, tho Düsseldorfis oli sellega veidi probleeme. Pagasi andsin ilusti ära ning jäin ootama oma lendu, mis väljus 10:10 hommikul. Düsseldorfis ootasin 4 tundi ja 35 minutit ning Malagasse jõudsin 18:50. Sealt omakorda rongiga Fuengirolasse ning 20:20 olin lõpuks oma hostelis (ps. vahepeal oli ajavööndi muutus ehk Saksamaast saati olen teist tunni võrra maas). Siinkohal aitab backstoryst.

Riia lennujaam – täiesti loogilise ülesehitusega, ülihea wifiga ning mugavate toolidega. Düsseldorfi lennujaam – no misasja. Lennult saabudes viidi meid kohe pagasi kättesaamise kohta, mida mul polnud ju ometigi vaja teha. Ühtegi konkreetset viita ei olnud, kuhu ma minema pean ning kuna ma ei teadnud isegi enda lennu väljumise terminali, siis oli õigesse kohta minemise tõenäosus üks kolmele. Lõpuks leidsin töötaja, kes juhatas mind lennufirma järgi õigesse terminali. Kus on loogika? Igatahes, jõudsin õigesse kohta ära, läbisin turvakontrolli piiksumata (mis minu puhul juhtub millegipärast väga harva), mille peale tädi vastas ’wunder’. Ju siis oli vägagi wunder. Hiljem hakkasin mõtlema, et äkki tuli mu pagas ka samas kohas maha nagu mina ja tiirleb seal lindil juba 13ndat ringi. Jäin endale kindlaks ja ei läinud tagasi vaatama.

Enne minekut uurisin Düsseldorfi lennujaama kodulehelt wifi kohta ning sealt leidsin, et lennujaamas on tasuta wifi. Oli siis? No muidugi mitte. Pidin igavuse ja väsimuse kätte ära surema. Kohvikutes olid kõik menüüd saksakeelsed ning kuna ma ei saanud aru, mida pakutakse ja mis kui palju maksab, siis ma otsustasin nälgida ja võtsin lõpuks Starbucksist oma elu teise mõttetult kalli kohvi. Siinkohal peaks mainima, et Brüsseli lennujaama Starbucks oli meeldivam. Kogu selle aja highlight oli hetk, kui üks saksa tädi tuli uuringut läbi viima mingi statistika jaoks. Pole elu sees näinud nii palju vaeva seletamaks, et ma tulin Lätist. Ma ausalt ei teadnud, et sakslased ei aktsepteeri sõna Latvia, vaid nende jaoks on one and only Latland. AirBalticut pidi ka väga teistmoodi hääldama, sest tädi arvas, et ma tulin AirPortugaliga. Selge siis.

Lõpuks jõudis kätte aeg lennule minna ning kui see onu mu Riias väljaprinditud pileti triipkoodi skännis ja see pidevalt errori viskas ning piletit ei aktsepteeritud, siis ma mõtlesin küll, et nüüd on kõik ja ma jäängi Düsseldorfi lennujaama elama. Ei olnud nii. Laual oli originaalkujus boarding pass, mida ta lõpuks märkas ja selle mulle andis. Kusjuures selle piletiga kaasnes ideaalne istumiskoht – täpselt akna all. Täpselt. Oi, mulle meeldis. Eelmise piletiga oleksin ma istunud 5ndas reas kahe inimese vahel Ew!

Enamuse aja lennust ma magasin, kuid ärkasin üles, kui avastasin, et süüa pakutakse. SÖÖK! Pidin rõõmust lõhkema, kui minult küsiti, kas ma tahan kalkuniga või juustuga võileiba. Ja siis ma jõudsin 3 tundi hiljem Malagasse and then I realised that this is really happening. 47 tunni jooksul sain kokku ligikaudu 5 tundi und. Rõõmust pidin lõhkema ka siis, kui pagasilint hakkas tööle ning minu kohver tuli teisena.

Hostel – asub kesklinnas. Kuu eest maksin 300 eurot and you really get what you pay for. Õnneks ei saanud ma päris üheinimese tuba, sest mul on siin üks suur voodi ning teine väike voodi ka lisaks. Hea koht asjade hoidmiseks. Voodi kohal olev aken on mõõtudega 30X15 ehk seda praktiliselt ei olegi. Teine aken avaneb sisehoovi või koridori nagu pildilt näha.
Kuigi aknal on trellide moodi asjad ja ruloo ees, siis ei julge mina seda küll lahti jätta, kui siis ainult ööseks. Laes on ventilaator ning voodi kõrval on teine lisaks. Kõik helid, mis tulevad väljaspoolt tuba, on ülihästi kuulda. Midagi erilist siin nüüd ei ole, aga küll hakkama saab.

Õhtul läksin Gardenia Parki. Kuulsin, et Lola teeb Victoria lounge’is viktoriini ja kui ma uksel seisin, siis tema reaktsioon oli priceless. Ka kõigi teiste reaktsioonid olid nii võimsad, sest kes oleks osanud oodata, et üks eelmise aasta praktikantidest lambist uksest sisse marsib. Muumitroll aka Pepe tegi mulle kohe kokteili, vastu andsin neile Mesikäpa komme. Et asi oleks õige, läksime Lolaga hiljem Elementsi, kus oli endiselt sama mõnus olla.

Reede hommikul sain oma ülemusega kokku, kes saatis mind kohe politseisse. Sain seal tükk aega oodata ning kui minu kord kätte jõudis ja ütlesin kõik nii nagu ütlema peab, siis inglise keelt kõnelev töötaja oli kuri. Ma ausalt kartsin teda, aga ta vist sai aru, mida mul vaja on ning saatis mind teise töötaja juurde edasi, kes mulle vajalikud avaldused andis. Politseist läksin tagasi tööle, kus Krista täitis vajalikud paberid ära, peale mida läksin panka, et maksta nende paberite eest ning esmaspäeval lähen politseisse tagasi koos nende paberitega (take that Estonian bureaucracy), kuigi nad ütlesid, et ma alles 26ndal tuleksin. Ain’t nobody got time for that. Loodan, et saan selle võimsa NIE koodi lõpuks kätte siis. Räägin teile väikese saladuse ka – NIE koodi saamine pole tegelikult üldsegi nii lihtne, aga meie firma teeb Hispaania seadustele üle. Täpselt ei julge rääkida, äkki mõni eesti keelt kõnelev hispaanlane satub siia ja räägib kõik ära.

Hiljem läksin tagasi Gardeniasse, et enda põhivendadele ka tsau öelda ehk siis Antoniole ja kompanjeerodele. Tasub mainimist, et ma ei ole vist elusees nii palju põsemusisid saanudki, kui 2 päeva jooksul kokku. Hispaanlased siiski. Oi seda üllatust Manolo ja Antonio näos, kui ma restorani läksin. :’) Lisaks tüüpilisele ’mida sa siin teed?!’ tuli Manolo suust jälle ’servicio tecnico’ nali ning ta rääkis uuesti, kuidas kõik tap’id olid eelmine aasta katki ning mina tegin need paari klõpsuga korda. Sain kohe fantat ning lõuna ajal öeldi, et ma sööksin restoranis ning personaalselt toodi mulle minu poolt valitud jook ka. Üliarmas lihtsalt. Pluss FREE FOOD. Polnud ju peale võikude mitte midagi söönud. Omnomnom.

Kõik kiitsid eelmise aasta praktikante ehk siis meid (tsau!) ning ütlesid, et neil ei olnud see aasta kedagi. Aga see on hea, sest me saime vähemalt aegumatu jälje jätta. Because we were just so awesome! Hiljem istusin rannas,  kuulasin muusikat ja nautisin päikest. Tund aega hiljem avastasin oma kätel punase tooni ehk mu nahal oli väga hea meel päikest näha. Poest vajalike tarvete nimekirja lisandus vist just päikesekreem.
Kella 5ks olin laip ning otsustasin hostelisse tagasi minna. Ei teadnudki, kui hästi võib uni maitseda. Ilma äratuskellata oleks arvatavasti maganud poole ööni. Paraku ma seda ei teinud ning kuna mul ei ole veel sõpru, siis ma otsustasin oma õhtu veeta Gardenias. Gardenia poole tatsudes kõndis minu ees üks briti paarikene, mille meespool vaatas päris mitu korda taha ehk mulle otsa. Olles jõudnud oma pika sammuga nende kõrvale, otsustas paarikene minuga kontakteeruda ning küsida, kas ma töötasin eelmine aasta hotellis. How random is that?! Nagu.. nad mäletasid mind, kuigi mina neid otseselt mitte. Näod olid küll tuttavad, aga elusees ei oleks osanud seostada. Kõndisime kolmekesi hotelli ning rääkisime maailma asjadest. Üliarmas.

Ühesõnaga, jõudsin ilusti kohale, väljas on 26 kraadi, päike paistab, palmid on ilusad ning Hispaania on endiselt sama armas nagu see oli aasta tagasi.


Kõik.

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • RSS

0 comments:

Post a Comment