Hommikune 22 kraadi sunnib pusa selga panemaSügis hakkab vaikselt siia jõudma ning ilmad on muutunud jahedamaks ja tuulisemaks. Ka esimene Hispaania vihm on kätte saadud – reedel jõudsin koju läbimärjana ja kuna siinsed kõnniteed on kaetud fancyde plaatidega, siis ei tahtnud need kuidagi teha koostööd minu flipflopsidega ehk viimased 50 meetrit kõndisin koju paljajalu, sest nii oli lihtsam mitte libastuda ja kukkuda. Tänavad tundusid ka palju puhtamad, kui vesi ulatus peaaegu pahkluuni. Päeval on endiselt ülikuum – täna oli vilus 30 kraadi.

’’Another first’’ on sõnapaar, mida ma sain reedel kasutada lausa kolm korda. Esimest korda tegin telemarketingi (-ish, sest pool päeva õppisin ja käisin politseis ning teine pool oli juba lõuna ning inimesed ei vastanud kõnedele), esimest korda nägin kilpkonni ujumas nende loomulikus keskkonnas (siiani olen neid näinud kas loomaaias või -poes) ning esimest korda käisin minigolfi mängimas (mis õnnestus hämmastavalt hästi, kui esimene rada välja jätta – 3-liikmelises meeskonnas lõpetasin teisel kohal).

Inglise keeles rääkides kõlan Briti turistide jaoks endiselt nagu oleksin Manchesterist ning nad on, nagu alati, üllatunud, kui kuulevad, et tegelikult olen Eestist. Vähemalt kiitsid nad Tallinna vanalinna (mitte ainult mulle, vaid ka oma kaasmaalastele) ning eesti naiste ilu. Success!

Esimene tööpäev oli suht sitt. Otseses mõttes. Vetsud oli katki, torumehed tulid ning terve kontor oli sitahaisu täis ning seal ei olnud võimalik olla. Peale lõunat oli aeg koju minna, sest sinna jäämine tundus võimatu. Täna hommikul tööle jõudes sain aru, et hais on endiselt seal ning välisuksest kaugemale ma ei jõudnudki, kuigi kohvi oleks tahtnud võtta küll ehk siis täna oli vaba päev.

Tutvusin kahe soomlasega, kes ütlesid, et nad teavad ühte eestikeelset lugu. Selleks looks oli *trummipõrin* bemmi kummid. Nad oskasid reaalselt laulda refrääni ’’mul on bemmil uued kummid’’ ja mul pole vist tükk aega nii piinlik olnud. Ausalt. Eesti keeles on ju oh kui palju lugusid, aga see on ainus, mida Soomest pärit noored teavad? Oh god.


Aga üldiselt läheb siin päris hästi. :)

Besos.

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • RSS

1 comments:

Rännuhimuline said...

Las ma arvan.. tomka ja tapani on need soomlased kes seda lugu väga hästi teavad :)

Post a Comment